امداد خودرو قیطریه

امداد خودرو رها با چندین سال سابقه و کادری مجرب توانسته در امداد خودرو قیطریه – امداد خودرو غرب تهران – امداد خودرو شمال تهران – امداد خودرو شرق تهران – امداد خودرو شبانه روزی – امداد خودرو ۲۴ ساعته – امداد خودرو سیار – خودروبر – حمل خودرو با نیسان – یدک کش – پنچرگیری سیار – پنچرگیری شبانه روزی – پنچرگیری در محل – باطری به باطری سیار – مکانیک سیار – تعمیرکار سیار – سوخت رسانی سیار – باز کردن در خودرو در محل – نیسان جرثقیل – یدک کش اسکیت دار – جرثقیل کفی دار و….. را به بهترین نحو و در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

برای مشاوره واستفاده از خدمات امداد خودرو قیطریه با شماره ۰۹۱۹۱۱۱۲۷۳۸ تماس بگیرید.

امداد خودرو قیطریه

 

امداد خودرو قیطریه

هدف امداد خودرو قیطریه آگاهی رساندن و خدمات رسانی به شما عزیزان در کمترین زمان ممکن میباشد.

ترمز ABS چیست و چگونه کارمیکند؟

ترمز ABS یکی از بهترین تکنولوژی های صنعت خودرو در بخش ایمنی محسوب می شود از سیستم کلی ترمز ای بی اس برای اولین بار در سال ۱۹۳۰ میلادی در یک هواپیما مورد استفاده قرار گرفت. پس از آن محبوبیت زیادی یافت ولی برای چندین سال به دور از استفاده ماند. سپس از این سیستم در سال ۱۹۷۵ در کامیون های سنگین آمریکا مورد استفاده قرار گرفت. سپس در سال ۱۹۸۰ با شروع تحول در صنعت خودرو، از ترمز ABS به شکل امروزی در خودروهای سواری استفاده شد.

برای مشاوره واستفاده از خدمات امداد خودرو قیطریه با شماره ۰۹۱۹۱۱۱۲۷۳۸ تماس بگیرید.

ترمز ABS چیست؟ 

🟣 همه ما می دانیم که نگه داشتن یک خودرو با سرعت بالا در یک جاده لغزنده ممکن است بسیار خطر آفرین باشد. در یک جاده لغزنده یک راننده حرفه ای هم شاید نتواند خودرو را ناگهانی و به خوبی نگه دارد در صورتی که یک راننده معمولی و حتی تازه کار می تواند یک خودروی دارای سیستم ترمز ای بی اس را با کمترین مشکل نگه دارد.
نام دیگر ترمز های ABS ترمز ضد قفل است. تئوری این ترمز ها شاید سخت به نظر برسد ولی اگر کمی آشنایی پیدا کنید متوجه ساده بودن این سیستم و درک صحیحی از آن می شوید. سیستم ترمز abs به شکلی است که به دلیل سر نخوردن چرخ ها، ماشین زودتر می ایستد و امکان هدایت خودرو در زمان ترمز گرفتن وجود دارد.

مطالعه گنید .   نیسان یدک کش دکل دار

امداد خودرو قیطریه

 عملکرد ترمز ABS به چه شکلی است؟

🟣 برای درک نحوه عملکرد این ترمز ها ، باید سعی داشت تا درکی از نحوه قفل شدن چرخ ها پیدا کنیم. با توجه به مبحث انتقال قدرت از موتور به چرخ های خودرو، می توان فهمید که در صورت برابر نبودن سرعت دورانی یک چرخ با چرخ دیگر، به احتمال زیاد آن چرخ قفل خواهد کرد. برای این کار مهندسین طراح خودرو و مکانیک، با استفاده از سنسور ها و به کمک علم الکترونیک شرایط هر چرخ را بررسی می کنند.
🟣 سپس مهندسین، نیروهای وارد بر چرخ ها به منظور دوران را طوری تغییر می دهند که سرعت چرخ ها با یک نسبت تغییر مشخص از حالت بحرانی خارج شود. یعنی اگر سرعت دورانی یک چرخ از سرعت سایر چرخ ها بیشتر باشد با اعمال نیروی ترمز و کاهش سرعت آن چرخ، از حالت بحرانی خارج میشود.

سیستم ترمز معمولی

🟣 سیستم ترمز های معمولی هیدرولیکی است یعنی برای اعمال فشار به لنت ها از یک سلندر و پیستون استفاده می شود. در این ترمز ها اگر فشار درون سیلندر کم یا زیاد شوند نیروی لنت و ترمز هم تغییر پیدا می کند. به منظور پیاده سازی ترمر ای بی اس ، سوپاپ ورودی سیلندر ترمز با یک مدل الکتریکی همنوع جایگزین می شود و در این صورت می توان با پردازنده مرکزی خودرو، میزان فشار درون سیلندر را کنترل و تغییر داد که برای این کار از یک پمپ هم باید استفاده شود.

برای مشاوره واستفاده از خدمات امداد خودرو قیطریه با شماره ۰۹۱۹۱۱۱۲۷۳۸ تماس بگیرید.

مطالعه گنید .   تعمیرگاه تخصصی توسان

امداد خودرو قیطریه

اجزا و عملکرد ترمز ABS 

🟣 پس روند و طراحی کلی ترمزهای ضد قفل به گونه ای است که پردازنده مرکزی ماشین با کمک گرفتن از سنسورهای موجود در هر چرخ ، سرعت دورانی چرخ ها را در زمان ترمز گیری بررسی می نماید. سپس با تغییر نیروی وارده ترمز به چرخ، از قفل شدن چرخ جلوگیری می کند و چرخ را از حالت بحرانی خارج خواهد کرد. این روند به شکل مداوم و با سرعت بسیار بالا انجام می شود به طوریکه در هر ۶۰ ثانیه، این روند حدود بیست مرتبه انجام شده.

پس اجزای ترمز ABS عبارتند از:

✔حسگرهای سرعت
✔سوپاپ ها
✔پمپ
✔کنترل کننده

امداد خودرو قیطریه

سیستم ترمز EBD و نحوه عملکرد آن در خودروهای جدید 

🟢 سیستم ترمز EBD به معنایی تقسیم کننده نیروی ترمز بین چرخ‌ها است. این سیستم در واقع دارای سنسورهایی است که می‌تواند در شرایط مختلفی مانند، حرکت خودرو، فشاری که بر هر یک از چرخ‌های خودرو وارد می‌شود و همچنین اصطکاک هر چرخ، نیروی مناسبی را اعمال کند و باعث بهبود عملکرد سیستم ترمز خودرو شود

سیستم ترمز EBD

🟢 سیستم ترمز EBD که از عبارت Electronic Brake force Distribution گرفته شده است، به معنایی تقسیم کننده نیروی ترمز بین چرخ‌ها است. در گذشته سیستم ترمز به یک اندازه بین چرخ‌ها تقسیم می‌شد، اما اکنون با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سرعت و شتاب خودروها، خودروسازان به این نتیجه رسیدند که نیروی ترمز نباید به یک اندازه بین چرخ‌ها تقسیم شود. سیستم ترمز EBD وظیفه کنترل میزان نیروی وارد شده به هر چرخ را هنگام ترمزگیری بر عهده دارد.

برای مشاوره واستفاده از خدمات امداد خودرو قیطریه با شماره ۰۹۱۹۱۱۱۲۷۳۸ تماس بگیرید.

امداد خودرو قیطریه

 

سیستم ترمز EBD چیست؟

🟢 سیستم ترمز EBD نوعی کمک ترمز است که به عنوان مکمل سیستم ترمز ABS شناخته شده است. (هر خودرویی که دارای سیستم EBD است، قطعاً سیستم ABS نیز دارد.) این سیستم ترمز، نیروی الکترونیکی ترمز را متناسب با وزن وارد شده بر هر چرخ، بین چرخ‌های جلو، عقب، چپ و راست تقسیم می‌کند. در واقع می‌توان گفت این سیستم دارای سنسورهایی است که با توجه به شرایط مختلف حرکت خودرو، به فشاری که بر هر یک از چرخ‌ها وارد می‌شود و همچنین اصطکاک هر چرخ، نیروی مناسبی را اعمال می‌کند. این امر باعث بهبود عملکرد سیستم ترمز می‌شود.

مطالعه گنید .   امداد خودرو گیشا - یدک کش گیشا

 نحوه عملکرد سیستم ترمز EBD در خودروهای جدید 

🟢 این سیستم براساس وزن هر چرخ، نیروی مورد نیاز برای ترمز را اعمال می‌کند و باعث می‌شود که ترمزگیری بهتر انجام شود. چرخی که وزن بیشتری را تحمل می‌کند نیاز به نیروی بیشتری برای ایستادن دارد تا ترمز بهتر صورت گیرد؛ یعنی هم بر قدرت و هم بر سرعت ترمز افزوده شود. در اغلب خودروها، چرخ‌های جلو وزن بیشتری را تحمل می‌کنند و متناسب با آن، نیاز به نیروی بیشتری دارند. وقتی در قسمت عقب خودرو سرنشین‌ وجود نداشته باشد، ۶۰% نیرو به چرخ‌های جلو و ۴۰% به چرخ‌های عقب وارد می‌شود.

🟢 این سیستم با اعمال نیروی مناسب مانع از وارد آمدن نیروی بالا به چرخ‌هایی با اصطکاک کمتر شده و در نتیجه مانع از  قفل شدن چرخ‌هایی با اصطکاک کمتر و خروج خودرو از مسیر متعادل می‌شود. اگر این نیرو به شکل متناسب توزیع نگردد، چرخ‌های سنگین‌تر با کمبود نیرو مواجه شده و در نتیجه خط ترمز افزایش پیدا می‌کند.

امداد خودرو قیطریه

شرایط ضروری برای استفاده از سیستم ترمز EBD

دارا بودن هر یک از شرایط زیر نیاز به سیستم EBD را افزایش می‌دهد:

حرکت در مسیرهای لغزنده

زمانی که خودرو همراه با بار و یا مسافر حرکت می‌کند. (افزایش وزن چرخ‌های عقبی که نیازمند نیروی بیشتری برای ترمز است.)

ترمزگیری در پیچ و دور زدن (در این حالت چرخ‌ها نیازمند اعمال نیروی بیشتری نسبت به حالت عادی هستند.)

در حالت عادی (بدون هیچ یک از شرایط ذکر شده نیز، چرخ‌های جلویی به نیروی بیشتری برای ترمز نیاز دارند.)

برای مشاوره واستفاده از خدمات امداد خودرو قیطریه با شماره ۰۹۱۹۱۱۱۲۷۳۸ تماس بگیرید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری با ما