امداد خودرو گیشا – یدک کش گیشا

امداد خودرو جنوب تهران

در اینجا با امداد خودرو گیشا – یدک کش گیشا درخدمت شما هستیم .

امداد خودرو گیشا – یدک کش گیشا

امدادخودرو رها با چندین سال سابقه و کادری مجرب توانسته در امداد خودرو – امداد خودرو غرب تهران – امداد خودرو شمال تهران – امداد خودرو شرق تهران – امداد خودرو تهران – امداد خودرو گیشا – یدک کش گیشا – امداد خودرو شبانه روزی – شماره امداد خودرو – خودروبر – حمل خودرو با نیسان – حمل خودرو با جرثقیل – امداد خودرو سیار – امداد خودرو سیار تهران – یدک کش – پنچرگیری سیار – پنچرگیری در محل – پنچرگیری سیار غرب تهران – پنچرگیری شبانه روزی – باطری به باطری سیار – باطری به باطری در محل – مکانیک سیار – تعمیرکار سیار – باز کردن درب خودرو در محل و…. خدمات خود را به بهترین نحو و در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

برای مشاوره رایگان و دریافت خدمات امدادی امداد خودرو رها با شماره ۰۹۱۹۱۱۱۲۷۳۸  تماس بگیرید.

امداد خودرو گیشا

 

امداد خودرو گیشا – یدک کش گیشا

هدف امداد خودرو رها آگاهی رساندن و خدمات رسانی به شما عزیزان در کمترین زمان میباشد.

زمان تعویض دیسک و صفحه کلاچ را بدانیم:

سیستم انتقال در خودرو از اجزای بسیاری نظیر گیربکس ،دیسک و صفحه ،دیفرانیسل و غیره تشکیل شده است .به عبارتی قدرت موتور که از حرکت طولی پیستون ایجاد شده توسط میل لنگ به حرکت دورانی تبدیل می گردد و توسط دیسک و صفحه به جعبه دنده منتقل شده و پس از اعمال ضریب دنده مناسب به دیفرانسیل منتقل می گردد و  قدرت نهایتا به چرخها خواهد رسید.

مطالعه گنید .   امداد خودرو منطقه 21

اما زمان هایی وجود دارد که راننده نیاز ندارد قدرت موتور به چرخ منتقل گردد مانند وقتی پشت چراغ قرمز متوقف است و  یا در حال کاهعش سرعت می باشد. اینجاست که باید ارتباط موجود میان موتور و سیستم انتقال قدرت به نحوی قطع گردد.

این وظیفه خطیر بر عهده سیستمی به نام کلاچ نهاده شده است. دیسک و صفحه نیز توسط مکانسیم خاصی در خودرهای مجهز به دنده دستی به پدال کلاچ متصل شده است. از این رو زمانی که راننده پای خودرو را روی کلاچ قرار می دهد دیسک و صفحه از فلای ویل جدا شده و ارتباط موتور با جعبه دنده بطور کامل قطع می گردد و وقتی پدال کلاچ رها می شود دوباره این ارتباط برقرار می گردد.

لذا دیسک و صفحه را باید یکی از پرکاربردترین و همچنین درگیر ترین قطعات مصرفی خود دانست که دارای عمر محدودی است. اما تشخیص تمام شدن دیسک و صفحه از لحاظ دیداری بسیار مشکل است چرا که این قطعات در محفظه سربسته جلوی گیربکس تعبیه شده و امکان بازدید ندارد.

چگونگی تشخیص تمام شدن دیسک و صفحه

همانطور که اشاره شد بدون باز کردن گیربکس امکان بازدید دیسک و صفحه امکان ندارد از همین رو برای اطلاع از تمام شدن عمر این دو قطعه حیاتی باید به نشانه ها آن توجه کرد. همچنین یک سری تست ها آسان نیز می تواند شما را از وضعیت دیسک و صفحه مطلع سازد.

اولین نشانه تمام شدن دیسک و صفحه در شتاب اولیه و شتاب های ناگهانی نمود خواهد داشت چرا که وقتی عمر این قطعات روبه پایان باشد نمی توانند به خوبی تمامی قدرت را به گیربکس انتقال دهند از همین رو بخشی از قدرت موتور بصورت هرزگردی بین فلای ویل و دیسک و صفحه به هدر می رود.

مطالعه گنید .   امداد خودرو نیسان ایکس تریل

این شرایط بیشر زمانی نمود دارد که راننده بصورت ناگهانی پدال گاز را می فشارد . در این حالت قدرت موتور به طور ناگهان افزایش می یابد اما بدلیل عدم درگیری کامل ،همگام با فشار پدال گاز خودرو شتاب نمی گیرد. پس  اگر زمانی که در حال حرکت هستید و متناسب با فشردن پدال گاز ،خودرو کشش نداشته باشد باید به تمام شدن دیسک و صفحه شک نمایید.

امداد خودرو گیشا – یدک کش گیشا

یکی دیگر از راههای تشخیص این امر زمانی است که خودرو در حالت سکون قرار دارد و راننده اهرم گیربکس را در دنده ۱ قرار می دهد. در این وضعیت اگر زمانی که پدال کلاچ را رها کردید و بدنه خودرو به لرزش در آمد نشانه هایی از تمام شدن دیسک و صفحه خواهد بود چرا که قدرت موتور به طور تمام و کمال به چرخها منتقل نمی گردد و چرخ های توان کافی برای غلبه بر وزن خودرو را نخواهند داشت توجه داشته باشید لرزش ها کم کاملا عادی است اما اگر لرزش موتور بیش از حد انتظار بود دلیلی بر این امر است.

یکی از تست هایی که بیشتر مکانیک ها توسط آن به تمام شدن دیسک و صفحه پی مبرند حرکت خودرو با دنده ۲ است . بدین ترتیب که خودرو را در زمانی که در ایست کامل است در دنده ۲ قرار دهید و ناگهان پای خودرو را از روی کلاچ رها کنید،اگر موتور خاموش نشد و ماشین حرکت کرد دیسک و صفحه خراب است اما اگر پس از این کار موتور خاموش شد دیسک و صفحه تمام نشده و نیازی به تعویض ندارد.

مطالعه گنید .   امداد خودرو سوناتا

همچنین وقتی که  صفحه و کلاچ به طور کامل روبه اتمام باشد دنده های خودرو علی الخصوص دنده ۱ و دنده عقب به خوبی جا نمی رود . در این حالت دیگر نباید زیاد با خودرو رانندگی کرد چرا که قطعا دیسک و صفحه آخرین روزهای خود را سپری می کند و ممکن است در بین راه شما را یاری نکند.

برای مشاوره رایگان و استفاده از خدمات امدادی ما با شماره ۰۹۱۹۱۱۱۲۷۳۸ تماس گیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری با ما