مرکز تخصصی امداد خودرو رها  افتخار دارد تا شما را برای انواع خدمات خودرو از جمله باطری فروشی سیار خودرو همراهی کند.

هدف مرکز تخصصی  امداد خودرو رها ارائه ی بهترین خدمات و جلب رضایت شما کاربران گرامی می باشد.

برای دریافت خدمات با شماره 09191112738 تماس حاصل فرمایید . 

امداد خودرو رها به اطلاع شهروندان تهران می رساند که باطری فروشی سیار خودرو –  باطری فروشی سیار خودرو غرب تهران –  یاطری فروشی سیار خودرو شمال تهران – باطری فروشی سیار خودرو شرق تهران – باطری فروشی انلاین خودرو – الوباطری و باطری سازی سیار خودرو و…. در اسرع وقت انجام میدهد.

هدف امداد خودرو رها اطلاع رسانی نکات فنی خودرو به شما عزیزان می باشد که شما هم بتوانید مکانیک خودروی خود باشید.

چگونه عمر باطری خودروی خود را افزایش دهیم:

امروزه باتری‌های خودرو در انواع مختلفی تولید می‌شوند. این قطعه از مهم‌ترین اجزای خودرو محسوب می‌شود و طول عمر و روش‌های نصب آن در خودروهای مختلف با هم متفاوت است.

خرابی باتری عملا ماشین را از کار می‌اندازد. به همین دلیل بهتر است با چکا‌ب‌های دوره‌ای از خرابی آن جلوگیری کنید و طول عمر باطری خود را بالا ببرید.

باطری فروشی سیار خودرو

باطری خودرو از مهم‌ترین قطعات ماشین به حساب می‌آید. اگر باطری کیفیت خوبی نداشته باشد خودرو آسیب می‌بیند. بنابراین با اطلاعات کافی در مورد این قطعه شما می‌توانید بهترین استفاده را از باتری داشته باشید و عمر آن را بالا ببرید. اگر متریال به کار رفته در ساخت باتری مناسب باشد ، می‌توانید حدود دو سال بدون هیچ مشکلی از این قطعه در خودرو استفاده کنید.زیرا که عمر مفید باطری خودرو دو سال میباشد.

برای دریافت خدمات با شماره 09191112738 تماس حاصل فرمایید . 

الوباطری، فروش باطری ماشین و تعویض رایگان باطری خودرو

باطری فروشی سیار خودرو

انواع باطری خودرو

باطری از قسمت‌های گوناگونی تشکیل شده است. قطب‌های باطری، درپوش، الکترولیت، جعبه، پلیت‌های مثبت و منفی، صفحات نارسانا و … از اجزای تشکیل دهنه‌ی باطری خودرو میباشد.

همه‌ی انواع باطری 12 ولتی هستند. باطری ‌ها به طور کلی در دو دسته‌ی سیلد و غیر سیلد دسته بندی می‌شوند. این دونوع باطری در بعضی خصوصیات با هم مشترک هستند و در بعضی موارد نیز با هم فرق دارند.

باطری غیر سیلد ( اسیدی )

این نوع باطری از ورقه‌های سربی و الکترولیت تشکیل شده است. برق مصرفی آن 12 ولت است و هنگامی که صفحات مثبت و منفی به هم اتصال پیدا می‌کنند، باتری قابل استفاده می‌شود. شش فضا در باطری وجود دارد که داخل آن‌ها پلیت‌های مثبت و منفی قرار دارند. بین صفحات یک محلول الکترولیت استفاده شده است. هر صفحه حدود 12 ولت برق تولید می‌کند که مجموعا 12 ولت می‌شود. برای قابل استفاده بودن این نوع باتری باید دائما آب مقطر به آن اضافه شود و سظح الکترولیت آن‌ها متناسب با شرایط آب و هوایی هر 4 روز تا ماهی یک‌ بار چک شود. اگر سطح الکترولیت پایین آمده باشد، با اضافه کردن آب مقطر و شارژ باطری می‌توان از باطری استفاده کرد.

باطری سیلد (خشک)

باطری سیلد با نام باطری اتمی هم شناخته می‌شود. جنس ورقه‌های سربی آن با باطری غیر سیلد فرقی نمی‌کند. در این نوع باطری بر خلاف باتری غیر سیلد به چک کردن و نگهداری مداوم احتیاجی نیست. طراحی باطری سیلد بدین صورت است که سطح الکترولیتی که طی فرایند‌های شیمیایی تبخیر می‌شود، می‌تواند مجددا به سطح سلول بازگردانده شود. در این صورت سطح الکترولیت هیچ گاه کم نمی‌شود. شما توسط نشانگری که روی باطری اتمی وجود دارد می‌توانید شارژ باطری و سطح الکترولیت آن را ببینید. در این نوع باتری نیز مانند باطری غیر سیلد، ولتاژ خروجی 12 ولت است.

باطری فروشی سیار خودرو

چه عواملی عمر باطری را کم می‌کند؟

باطری ماشین باید بتواند جریان الکتریکی مورد نیاز برای استارت زدن خودرو، چراغ‌های نور پایین، برف پاک کن‌ها و سیستم گرمایشی شیشه‌ها را فراهم آورد.

علاوه بر این‌ها نیروی لازم برای به کار افتادن لوازم جانبی خودرو، مثل رادیو، ساعت، چراغ‌های هشدار دهنده و … حتی هنگامی که ماشین خاموش است، توسط باطری خودرو تامین می‌شود.

برای دریافت خدمات با شماره 09191112738 تماس حاصل فرمایید . 

به نکات زیر راجع به باطری دقت کنید:

باطری ماشین در دمای نامناسب کار کند: اگر باتری خودرو در یک هوای خیلی سرد و یا خیلی گرم کار کند به شدت آسیب می‌بیند. در سرمای زیاد غلظت روغن موتور افزایش پیدا می‌کند و برای استارت خوردن ماشین به شدت جریان بسیار بالایی نیاز است. در دماهای بسیار بالا هم به صفحات و شبکه‌های داخلی باتری آسیب زیادی وارد می‌شود. به طوری که نمی‌توانند جریان الکتریسیته را از خود عبور دهند. در صورتی که مجبورید خودرو را در شرایط نا مناسب دمایی نگهداری کنید، بهتر است از یک عایق برای باتری خودرو استفاده کنید.

استفاده نکردن‌های طولانی از خودرو و کاهش عمر باتری : خودرو باید هر چند وقت یک بار استارت زده شود. اگر ماشین برای مدت طولانی روشن نشده باشد، باتری دچار افت ولتاژ شده و به اصطلاح می‌خوابد. پس بهتر است که خودرو را در این شرایط نگه ندارید و هر چند وقت یکبار آن را روشن کنید.

مشکل دینام خودرو

دینام خودرو مشکل داشته باشد : دینام نیروی خود را از موتور می‌گیرد. هنگامی که موتور روشن است، دینام برق سیستم الکتریکی را تامین می‌کند و باتری را شارژ می‌شود. اگر دینام یا سیم کشی خودرو مشکل داشته باشد و یا عمر آن تمام شده باشد، باتری شارژ نمی‌شود. در صورت خرابی دینام همه‌ی وظیفه‌ها به عهده‌ی باتری می‌افتد، فشار روی باتری افزایش پیدا کرده و عمر باتری ماشین کم می‌شود.

کارکرد زیاد باتری : به طور معمول بازدهی باتری‌ها بعد از یک مدت کارکرد طولانی کم می‌شود و باتری دیگر خوب شارژ نمی‌شود. در این مواقع بهتر است هر چه سریع‌تر باتری خودروی خود را تعویض کنید. به طور میانگین عمر مفید باتری‌های مختلف 2 تا 3 سال است.

روشن خاموش کردن زیاد ماشین : هنگامی که به طور موقت در مکانی توقف می‌کنید، ماشین خود را خاموش نکنید. زیرا برای این‌که باتری دوباره شارژ شود باید مدت زمانی سپری شود. با روشن خاموش کردن زیاد ماشین، شما این مدت زمان را در اختیار باتری قرار نمی‌دهید. به همین دلیل برق زیادی از باتری گرفته می‌شود که می‌تواند باعث کاهش طول عمر باتری شود.

کدام نوع باتری برای خودروی شما مناسب است؟

برای انتخاب بهترین نوع باتری برای اتومبیلتان، باید چهار فاکتور مهم را مد نظر قرار دهید. شما با دانستن نوع باتری، آمپر ساعت باتری، ابعاد فیزیکی باتری و جای قرار گرفتن قطب‌های مثبت و منفی، می‌توانید مناسب‌ترین گزینه را برای خودروی خود انتخاب کنید.

بهترین نوع باطری برای خودروهای خارجی، باطری سیلد است.

البته پیشنهاد می‌شود که برای خودروهای داخلی هم از این نوع باطری استفاده شود. این نوع باطری مناسب برای باتطری پراید، باطری سمند، باطری دنا، باطری تیبا و…. می باشد. آمپر ساعت مناسب برای خودرو به نوع خودرو ( سواری یا سنگین و نیمه سنگین ) و برق مورد نیاز خودرو بستگی دارد. هر چقدر آمپر ساعت ماشین بالاتر باشد ابعاد باتری بالاتر می‌رود. البته باتری‌های 50، 55، 60 و 61 آمپر، دارای ابعاد یکسانی هستند.

جهت قرار گیری قطب‌ها در ماشین‌های مختلف متفاوت است. دقت کنید که ممکن است ابعاد باطری و آمپر ساعت در برخی باطری‌ها برابر باشد اما مکان قرار گیری قطب‌های آن با هم فرق کند. در مورد خودروهای خارجی بیشتر به این موضوع دقت کنید.

با توضیحات بالا می‌توان نتیجه گرفت که انتخاب باتری مناسب خودرو یک امر تخصصی است و اگر در انتخاب آن دقت کافی صورت نگیرد، می‌تواند آسیب‌های مالی زیادی را به شما تحمیل کند. به همین منظور کارشناسان الو باتری بر اساس مدل و نام خودروی شما، بهترین گزینه را پیش روی شما می‌گذارند. با مشاوره و راهنمایی متخصصان ما می‌توانید مطمئن باشید که عمر باتری شما به دلیل یک خرید مناسب بالاتر خواهد رفت.

برای انتخاب باطری مناسب و همچنین استفاده از راهکارهای مناسب برای افزایش طول عمر باطری خودرو می توانید از مشاوره کارشناسان الوباطری استفاده کنید.

برای دریافت خدمات با شماره 09191112738 تماس حاصل فرمایید . 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.