سوخت رسانی سیار – امداد بنزین سیار

در اینجا با سوخت رسانی سیار – امداد بنزین سیار در خدمت شما هستیم:

امداد خودرو رها سعی بر این دارد که با این اطلاعات بر آگاهی شما بیفزایدو همیشه کمک رسان شما خواهد بود.این نکته را بدانید که رانندگی با باک خالی باعث ضعیفی پمپ سوخت وسوختن آن و همچنین خرابی سوزن های انژکتور خودروی شما میشود.

بنابراین هر زمان نیاز به سوخت داشتید در صورتی که در نزدیکی خود پمپ بنزینی یافت نکردید کافی است با  امداد خودرو رها  برای دریافت سوخت رسانی سیار – امداد بنزین سیار با  شماره ۰۹۱۹۱۱۱۲۷۳۸ تماس بگیرید و با اعلام موقعیت خود از خدمات امداد خودرو سیار استفاده کنید.

سوخت رسانی سیار – امداد بنزین سیار

امداد خودرو رها خدمات امداد خودروی تهران اعم از یدک کش پنچرگیری سیارباطری به باطری سیار– باز کردن در خودرو- ومکانیک سیار -امداد بنزین سیار – تلفن امداد بنزین سیار- سوخت رسانی سیار را در شمال تهران و سوخت رسانی سیار شمال غرب تهران را در اسرع وقت انجام می دهند .

شامل مناطق سوخت رسانی سیار پارک وی -سوخت رسانی سیار الهیه- سوخت رسانی سیار تجریش- سوخت رسانی سیار ولنجک –سوخت رسانی سیار جردن- سوخت رسانی سیار چمران- سوخت رسانی سیار نیایش- سوخت رسانی سیار فرشته – سوخت رسانی سیار سئول- سوخت رسانی سیار ونک را انجام می دهد .

برای مشاوره و استفاده از خدمات امداد خودرو رها با شماره ۰۹۱۹۱۱۱۲۷۳۸ تماس بگیرید.

سوخت رسانی سیار

مناطق شمال تهران و همچنین مناطق سوخت رسانی سیار غرب تهران شامل سوخت رسانی سیار شهرک غرب – سوخت رسانی سیار سعادت آباد- سوخت رسانی سیار مرزداران- سوخت رسانی سیار شهرک اکباتان-سوخت رسانی سیار ستاری -سوخت رسانی سیار اشرفی اصفهانی- سوخت رسانی سیار آزادی- سوخت رسانی سیار فرحزاد – سوخت رسانی سیار چیتگر- سوخت رسانی سیار آزادگان وسایر مناطق غربی در کمترین زمان انجام خواهد داد.

برای مشاوره و استفاده از خدمات امداد خودرو رها با شماره ۰۹۱۹۱۱۱۲۷۳۸ تماس بگیرید.

مطالعه گنید .   امداد خودرو منطقه 6

سوخت رسانی سیار - امداد بنزین سیار

سوخت رسانی سیار – امداد بنزین سیار

امداد خودرو رها برای آگاهی رساندن نکات مکانیکی و آشنا کردن شما عزیزان با نکات فنی خودرو در مواقع ضرورت که خودرو شما به مشکل خورده است تلاش می کند .

دانستن نکات فنی برای رانندگان بسیار ضرورت دارد چرا که با اگاهی نکات فنی شما عزیزان خیلی بهتر و راحت تر می توانید خودرو خود را سالم تر نگه داری کنید و از نظر هزینه هم خیلی به صرفه تر باشد .

لطفا از صفحه های دیگر امداد خودرو رها جهت اموزش فنی خودرو دیدن فرمایید و مطالعه کنید .

در این صفحه در مورد موتور خودرو نکات خوبی برای شما عزیزان در نظر گرفته شده لطفا انها را مطالعه فرمایید تا در مواقع ظروری استفاده کنید.

 

از کجا بفهمیم که خودروی ما به بنزین معمولی نیاز دارد یا بنزین سوپر:

تقریبا در دستورالعمل همه وسایل نقلیه عدد اکتان بهینه برای آن وسیله درج شده است. برخی از خودروهای لوکس یا مسا بقه ای از هشدار بر روی درب باک استفاده می کنند که بر روی آن نوشته شده {فقط از سوخت بدون سرب با کیفیت بالا استفاده کنید.}

بعنوان جمع بندی بار دیگر تاکید می کنیم که با استفاده از سوخت های با درجه اکتان بالا در موتوری که برای استفاده از سوخت های معمولی طراحی و تنظیم شده هیچ تغییری در میزان قدرت یا کارایی موتور ایجاد نخواهد شد.

تفکری هم که درباره تمیز کردن داخل موتور  به واسطه استفاده از سوخت های با اکتان بالا رایج است اشتباه است.

 

تشخیص بنزین سوپر و بنزین معمولی:

معمولی:صورتی مایل به قرمز

سوپر:سفید و گاهی سبز است.

 

گاز خارج شده از باک خودرو هنگام سوخت گیری:

اگر خشک باشد:بنزین سوپر

اگر چرب باشد:بنزین معمولی

وقتی قبل از خاموش کردن خودرو گاز داده وسوئیچ را میبندید مقداری بنزین سوخته باقی میماند که باعث خرابی سوزن انژکتور و بدکار کردن در هنگام استارت زدن میشود.

مطالعه گنید .   حمل خودرو شهرک غرب

تا حالا شده شک کنید که باک بنزین خودرو کدوم سمته؟ به آمپر بنزین نگاه میکنیم مثلث کوچک در آمپر نشان میدهد باک بنزین در کدام سمت ماشین است.

 

تعویض نکردن به موقع شمع خودرو چه مشکلاتی را ایجاد میکند؟

۱-پایین آمدن شتاب خودرو

۲-بالا رفتن مصرف سوخت

۳-خام سوزی بنزین

۴-دیر روشن شدن خودرو

 

عیب‌یابی شمع خودرو و لزوم آن

پیشتر گفته شد که هر شمع طول عمر مشخصی دارد و پس از طی این مدت زمان تعیین شده باید اقدام به تعویض آن کرد.

اما گاهی به دلیل بالا رفتن سطح رسوبات حاصل از احتراق در سر الکترودها و کثیف شدن‌شان و یا از بین رفتن الکترودها و در نتیجه جرقه‌زنی نادرست، نیاز است شمع خودرو پیش از اتمام طول عمر استاندارد خود تعویض شود.

چرا که این موارد باعث می‌شود خودرو به خوبی کار نکرده و به نوعی دچار بدسوزی یا خام‌سوزی شود. عملکرد ضعیف حتی یکی از شمع‌ها منجر به ناقص سوختن سوخت درون سیلندر مربوط به آن می‌شود و در نتیجه سطح آلایندگی افزوده شده و به قطعات موتور نیز صدمات جدی وارد می‌گردد.

 

برخی از جدی‌ترین مشکلات ظاهری شمع‌ها که می‌تواند نشان از بد کار کردن آن‌ها باشد و دلایل ایجادشان عبارتند از:

– ترک روی چینی شمع: عبور جریان با ولتاژ بالا از الکترود بیش از حد توان شمع و زیاد شدن فاصله‌ گپ می‌تواند این مشکل را ایجاد کند.

– شکستن چینی شمع: نصب نادرست و ضربه هنگام نصب باعث این اتفاق می‌شود.

– روغنی بودن پایه‌ شمع: روغن سوزی موتور در یک یا همه‌ سیلندرها می‌تواند شمع یک یا تمام سیلندرها را دچار این مشکل کند.

– ذوب شدن الکترودها: به دلیل متناسب نبودن کد حرارتی شمع با موتور این اتفاق رخ می‌دهد.

– آب خوردن به پایه‌ شمع: به دلیل هرگونه نفوذ از سیلندرها اتفاق می‌افتد. می‌تواند دلیل نقص سرسیلندر یا بوش باشد.

مطالعه گنید .   کارشناسی خودرو غرب تهران

– رسوب گرفتن الکترودها و پایه: به دلیل کیفیت پایین سوخت اتفاق می‌افتد.

 

حتما بخوانید: زمان تعویض تسمه تایم و نشانه‌هایی که باید جدی بگیرید

– آلوده شدن الکترودها و پایه به کربن و سیاه شدن آن‌ها: به دلیل تنظیم نبود درصد سوخت و هوا رخ می‌دهد. این تنظیم نبودن ممکن است از نقص انژکتور یا کاربراتور، سنسور اکسیژن یا آلودگی فیلتر هوا ایجاد شود.

همچنین متناسب نبود کد حرارتی شمع با موتور و تاخیر در احتراق نیز منجر به این مشکل می‌شود.

– تغییر رنگ چینی عایق: این چینی به حالت عادی باید خاکستری، زرد یا قهوه‌ای کم‌رنگ باشد. در صورت تغییر رنگ آن به صورتی یا قرمز، باید میزان اکتان سوخت را اندازه‌گیری کرد.

این معضل از افزودنی‌های بنزین بدون سرب ایجاد می‌شود.

– آلوده بودن پایه و الکترودها به سوخت: به دلیل ترکیب نادرست سوخت و هوا در محفظه‌ احتراق اتفاق می‌افتد.

اما به غیر از علائم ظاهری، موارد دیگری نیز هستند که از بد کار کردن شمع‌ها و نقص آن‌ها خبر می‌دهند. این علائم عبارتند از:

– روشن شدن چراغ چک

– مصرف بالا و غیرعادی سوخت و راندمان پایین موتور

– بد کار کردن موتور و لرزش در آن

در نهایت باید بر این نکته تاکید کرد که اهمیت شمع در عملکرد و راندمان موتور خودرو، دلیلی محکم برای انجام سرویس‌های دوره‌ای این قطعه و دقت در تعویض آن در زمان‌های تعیین شده است.

خوب کار نکردن شمع علاوه بر آسیب به موتور می‌تواند مصرف سوخت و درصد آلایندگی خودرو را نیز افزایش دهد که بر اهمیت سلامت آن می‌افزاید.

 

برای مشاوره و استفاده از خدمات امداد خودرو رها اعم از  الو بنزین امداد بنزین سیار خودرو – سوخت رسانی سیار -پمپ بنزین سیار در محل وخدمات امدادی دیگر با شماره ۰۹۱۹۱۱۱۲۷۳۸ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس فوری با ما